امروز: دوشنبه 7 فروردین 1402
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

نمونه اجرا شده آزمون میلون - نمونه تفسیر آزمون میلون (نمونه سوم)

نمونه اجرا شده آزمون میلون - نمونه تفسیر آزمون میلون (نمونه سوم) دسته: روانشناسی و علوم تربیتی
بازدید: 4 بار
فرمت فایل: docx
حجم فایل: 1068 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 11

نمونه تفسیر آزمون میلون آزمون انجام شده میلون

قیمت فایل فقط 14,400 تومان

خرید

تعداد صفحات: 11

نوع فایل: WORD

قسمتی از متن:

مشخصات آزمودنی

معاینه وضعیت روانی

پاسخنامه

نیمرخ MCMI-III

تفسیر آزمون میلون:

گام اول: بررسی شاخص های روایی

گام دوم: وارسی مقیاس های آسیب شدید شخصیت

گام سوم: وارسی مقیاس های الگوهای بالینی شخصیت

گام چهارم: وارسی مقیاسهای نشانگان بالینی

گام پنجم: تفسیر معنای یک نشانگان در بطن سبک یا اختلال شخصیت مراجع

گام ششم: تلفیق یافته های آزمون با سایر منابع اطلاعاتی

تشخیص های احتمالی

گام اول: بررسی شاخص های روایی

1) وارسی نمره مقیاس روایی(V):

در این پروفایل نمره مقیاس روایی برابر با صفر می باشد، در نتیجه آزمون معتبر می باشد.

2) وارسی نمره مقیاس افشاء(X):

نمره مقیاس X در این آزمودنی برابر با 113 می باشد که چون بین نمرات 34 تا 178 قرار می گیرد بنابراین پروفایل معتبر می باشد، خصوصاً اینکه نمره V صفر می باشد.

3) وارسی نمره مقیاس مطلوبیت(Y):

نمره این مقیاس برافراشتگی دارد و بالای 75 می باشد.این نمره نشان میدهد که فرد سعی کرده خورا بهتر از آنچه هست جلوه دهد. و فرد در تلاش برای یک تصویر مطلوب از خود است و خود ندارد و مشکلات روانشناختی خود را انکار می کند.

4) وارسی نمره مقیاس بدنمایی(Z):

این شاخص نشان میدهد که تا چه اندازه فرد خود را با اصطلاحات آسیب شناسی توصیف می کند. در این مقیاس BR=72 می باشد و چون BR کمتر از 85 است احتمال نیمرخ ناروا کمتر وجود دارد.

گام دوم: وارسی مقیاس های آسیب شدید شخصیت

بررسی مقیاس های آسیب شدید شخصیت که شامل اسکیزوتایپال، پارانویا و مرزی است نشاندهنده این است که فرد برافراشتگی قابل ملاحظه ای را در هیچ یک از این 3 مقیاس نشان نمی دهد.

گام سوم: وارسی مقیاس های الگوهای بالینی شخصیت

در این گام، برافراشتگی مقیاس های 1 تا 8B را بررسی کردیم. همانگونه که در پروفایل مشاهده میشود، مقیاس های 5 و A6برافراشتگی قابل ملاحظه ای را نشان می دهند. ولی مقیاس های دیگر این برافراشتگی را نشان نمی دهند. در زیر به تفسیر هرکدام از آنها می پردازیم.

  • مقیاس 6A(ضد اجتماع: مستقل فعال)

این افراد محیطشان را میدان مبارزه می بینند و احساس می کنند مجبورند همیشه آماده مبارزه باشند. آنها بسیار مغرور، بی پروا، ستیزه جو، بی ملاحظه، پرخاشگر، تکانشی، سلطه گر امّا بسیار مستقل هستند و همچنین آنها از خودراضی و انتقام گیرنده هستند. آنها از کسی که با آنها مخالفت کند یا رفتار آنها را تأیید نکند، بیزارند. از این گذشته، آنها زودرنج، حسود و مترصد گرفتن خطاها و اشتباهات دیگران هستند. آنها نسبت به انگیزه های دیگران بدبین هستند و دیگران را غیرقابل اعتماد می دانند. این افراد از ابراز محبّت، مهربانی، دوستی و صمیمیت اجتناب می کنند؛ زیرا چنین رفتارهایی را نشانه ضعف می دانند. آنها تنها وقتی احساس راحتی و آرامش می کنند که بر دیگران تسلط و کنترل داشته باشند. آنها خود را قوی و واقع بین می پندارند. آنها ممکن است ستیزه گر و شرور باشند. با این وجود وقتی همه چیز خوب پیش می رود ممکن است دوستانه رفتار کنند. ولی به هر حال، رفتارشان دفاعی و رقابت گونه است.

میلون معتقد است انگیزه رفتار این افراد، این انتظار است که دیگران طردکننده و منحرف هستند. پس توسل به زور برای حفظ اقتدارشان را بدین صورت توجیه می کنند. آنها مستعد اعتیاد هستند و در روابط اجتماعی مشکل خواهند داشت.

آنها کاملاً خودمحور و خودخواه هستند و از فریب دیگران احساس گناه و پشیمانی اندکی دارند. این بیماران پیوسته احساس محرومیت و کمبود می کنند.

این نوع شخصیت عموماً در اجتماعات درمانی معتادان به مواد مخدر شیوع دارد و با مشکل در اطاعت و پذیرش نقش ها، تداوم درمان و خویشتن داری همبستگی دارد.

قیمت فایل فقط 14,400 تومان

خرید

برچسب ها : تفسیر تست میلون , تفسیر تست میلون 3 , تفسیر آزمون میلون , تفسیر آزمون میلون 3 , تفسیر تست شخصیت میلون , نحوه تفسیر تست میلون , نحوه تفسیر آزمون میلون , نحوه تفسیر تست میلون 3 , چگونگی تفسیر آزمون میلون , چگونگی تفسیر تست میلون

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر