امروز: سه شنبه 15 اسفند 1402
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

گزارش كارآموزی (عمران) سیستم حرارتی

گزارش كارآموزی (عمران) سیستم حرارتی دسته: عمران
بازدید: 105 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 120 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 42

رشته ای كه در آن مشغول به تحصیل هستیم همانطور كه از نامش پیداست یعنی بوجود آورنده های این رشته به بررسی مسایل مهم و حایز اهمیت ساختمان و ادارات و كارخانه ها و…می پردازد دراین رشته لوله كشی آب سرد، گرم ، برگشتی ، فاضلاب جزء اولین اقدامات این رشته است می توان گفت این قبیل كارها الفبای تاسیسات هستند

قیمت فایل فقط 23,400 تومان

خرید

مقدمه:

رشته ای كه در آن مشغول به تحصیل هستیم همانطور كه از نامش پیداست یعنی بوجود آورنده های این رشته به بررسی مسایل مهم و حایز اهمیت ساختمان و ادارات و كارخانه ها و…می پردازد.

دراین رشته لوله كشی آب سرد، گرم ، برگشتی ، فاضلاب جزء اولین اقدامات این رشته است می توان گفت این قبیل كارها الفبای تاسیسات هستند.

انسان از بدو تولد نیاز زیاد و وافری به این رشته داشته و دارد و خواهد داشت انسانهای گذشته برای استحمام و دستشویی و شست و شوی نیاز به آب داشتند و چون از چشمه ها دور بودند باید مسافت زیادی را طی می كردند تا به آب برسند و در آنجا با اهالی مجاور آب به دعوی و تعدی می پرداختند تا اینكه كم كم و به مرور زمان به فكر لوله كشی آب مصرفی افتادند و بعد این رشته را با نیازهای خودشان سنجیدند و دامنه آن را گسترده تر كردند تا اینكه امروز به اینجا رسیده است و از لوله كشی آن روزی به جوشكاری ، لوله كشی  گاز ، فاضلاب ، نقشه های اساسی ، برق كشی ، آب گرم كن و …رسیده است.

فهرست موضوعات پروژه:

1-مقدمه

2-تاسیسات حرارت مركزی

3-گردش آب در تاسیسات حرارت مركزی

4-سیستم حرارت مركزی با جریان سریع

5-موتورخانه

6-كنترلهای تاسیسات

7-بویلرها

8-سیستمهای آب داغ

9-انواع سوختهای مورد مصرف در مشعلها

10-ساختمان مشعل

11-مشعل گازی

12-مشعل گازوئیلی

13-الكترو پمپ گردش آب

14-انواع و كار آكوستات

15-وسایل كنترل مشعل و پمپ گردش آب

16-منبع انبساط باز

17-منبع انبساط بسته

18-منبع دوجداره

19-تعریف انواع رادیاتور از نظر جنس و كاركرد آنها

20-رادیاتورهای فولادی

21-هواگیری رادیاتور

22-انواع ترموستات ها

23-تاسیسات حرارت مركزی سیستم بخار

24-دیگ بخار

25-منبع تغذیه دیگ بخار

26-منبع كوئلی بخار

27-مبدل حرارتی

گزارش كارآموزی

تاسیسات حرارت مركزی:

حرارت مركزی با آبگرم:

تاسیسات حرارت مركزی آبگرم عبارتند از مجموع وسایل و تجهیزاتی است كه مقدار گرمای لازم (برحسب كالری) را در مكان معینی از ساختمان تولید و آنرا با واسطه آب از طریق لوله كشی و رادیاتور به اطاقهای مختلف ساختمان منتقل و توزیع می نماید. آبگرم ، ناقل حرارت كه گرمای خود را در نتیجه تبادل از دست داده از طریق لوله های برگشت به مركز تولید حرارت(موتورخانه) بازگشته مدارخود را مجددا به ترتیب فوق می پیماید. بنا به تعریف اجمالی فوق معلوم  می شود كه دستگاههای مورد استفاده تاسیسات حرارت مركزی بطور كامل شامل دیگ ، منبع دوجداره ، منبع انبساط(باز و بسته ) مشعل ، لوله كشی هایرفت و برگشت و رادیاتور ها و وسیله یا عاملی است كه آب را در مدار به جریان می اندازد. پس از آشنایی با تعریف حرارت مركزی  با آبگرم به توضیحی در مورد هر یك از دستگاههای حرارت مركزی می پردازیم . و با دستگاه و نحوه عملكرد دستگاه آشنا می شویم.

(گردش آب در تاسیسات حرارت مركزی)

در تاسیسات حرارت مركزی برای گردش آب از دو خاصیت توموسفیون(سیفون حرارتی)یا جریان طبیعی و سیستم حرارت مركزی با جریان سریع استفاده میشود . كه كاربرد هر كدام از اینها بستگی به وسعت تاسیسات  و زیر بنای ساختمان دارد و زیر درباره هر دو مورد بطور كامل توضیحاتی داده میشود (تاسیسات حرارت مركزی با گردش ترموسیفون یا جریان طبیعی ) در ساده ترین تاسیسات حرارت مركزی برای گردش آب از خاصیت ترموسیفون یا جریان طبیعی كه در اثر اختلاف وزن حجم مساوی از سیال گرم و سرد به وجود می آید استفاده شده است . بطور مثال هرگاه دو ظرف شیشه ای پر از آب را به وسیله دو لوله به هم مربوط نمایند و در ته ظرف پایین اندكی ماده رنگی (مثلا" پرمنگنات دوپتاسیم) داخل كرده و آنرا روی صفحه داغ اجاق برقی حرارت دهنده بین دو ظرف جریان آب برقرار میشود به این ترتیب كه آبگرم و رنگین قسمت پایین ظرف تحتانی از راه لوله سمت راست بالا در سطح فوقانی آب  محتوی ظرف بالا به صورت لایه رنگین جمع میشود . آب سرد ظرف فوقانی از لوله سمت چپ به داخل ظرف پایین سرازیر می گردد. عامل این تحرك (جریان ) گرم شدن و انبساط آب موجود در قسمت پایین ظرف تحتانی است كه موجب كاهش وزن مخصوص آن می گردد. در این باره باید یاد آوری شود كه آب در چهار درجه كمترین حجم را دارد هرگاه درجه حرارت آب این حد تجاوز نمایند به حجم آن افزوده و از وزن مخصوص آن كاسته میشود.

درطرح تاسیسات حرارت مركزی برمبنای جریان طبیعی آب نخست تمام حجم داخل سیستم را (دیگ –لوله كشتیها-رادیاتورها) تا سطح تراز محل اتصال لوله به منبع انبساط را كه در بالاترین نقطه قرار گرفته با بازكردن شیر انشعاب لوله كشی آب شهر پر می نمایند. بدیهی است كه در انجام این عمل به جز شیر تخلیه آب محتوی سیستم كه بسته است بقیه شیرها باز می باشد. موقعی كه سیستم بطــور

گزارش كارآموزی

كامل از آب پر شده و از لوله خبر كه به بالای جدار جانبی منبع  انبساط متصل است . آب سرازیر گشت شیر مخصوص پركردن سیستم را می بندند تا ارتباط سیستم از لوله كشی شهر قطع شود.

در موقع راه اندازی در مرحله نخست آب محتوی دیگ گرم و سبك تر شده تبادل وزن مخصوص آب محتوی رادیاتورها و لوله كشی ها با آب دیگ به هم خورده آب گرم محتوی دیگ كه بیشتر در قسمت بالای فضای داخلی آن جمع شده از داخل دیگ خارج و از لوله مرتبط به قسمت مزبور(لوله رفت) به آرامی در جهت رو به بالا به داخل رادیاتورها جریان می یابد و آب محتوی رادیاتورها كه سرد است در جهت رو به پایین از لوله برگشت مربوط به قسمت پایین داخل دیگ سرازیر میشود. گردش طبیعی آب بر  اساس فوق تا موقعی كه تبادل حرارت بین آتش و آب در جدار داخل دیگ و آب و هوا در جدارخارجی رادیاتور انجام میگیرد هم چنان ادامه دارد. منتها بعد از اینكه رژیم به صورت پایدار برقرار شد ، درجه حرارت آب رفت و برگشت به ترتیب با اختلاف 20 درجه در حد 80 درجه و 60درجه تشبیت میشود. بدین ترتیب هر لیتر از آب در گردش خود 20 كالری حرارت از طریق جدار رادیاتورها به فضای اطاقها  می رساند.

مثال:

سیستم دولوله ای :

قیمت فایل فقط 23,400 تومان

خرید

برچسب ها : حرارت مركزی با آبگرم , تاسیسات حرارت مركزی , موتورخانه , كنترلهای تاسیسات , بویلرها

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر